Retinizace je proces, kdy je nutné, aby si pleť na retinoidy postupně zvykala podle její tolerance a typu. Retinol je velmi silná aktivní látka a při nesprávném použití může senzibilizovat pokožku a způsobit nepříjemné pocity jako podráždění, zarudnutí, svědění, pnutí, olupování či suchost.

Abychom se vyhnuli těmto reakcím je důležité dodržovat správný postup retinizace pleti a pod odborným dohledem postupně používat produkty na domácí péči.

Retinizační protokol Casmara je zcela bezpečný a zaručuje postupnou a efektivní retinizaci pleti včetně pleti s nízkým prahem tolerance.

I tak je v tomto procesu profesionální kritérium zásadní a důrazně doporučujeme provádět pravidelná hodnocení stavu pleti, aby bylo možné péči přizpůsobit reakci pokožky každého klienta. Doporučujeme retinizační proces zahájit s minimální koncentrací (0,15%) a po několika týdnech, je-li to žádoucí, přejít na maximální doporučenou koncentraci (0,3%), tak jak je vysvětleno níže.

Faze1

Faze2a

Běžná denní rutina v péči o pleť

Večer

  • Používat jako jediný produkt Retinol PROAGE obnovující noční krém 0,15%, nebo 0,3%
  • Ve střídavé večery, kdy se nepoužívá retinol, doporučujeme Age Defense, anti-agingový hydratační výživný krém, neboť má vysokou schopnost pro obnovu mikrobiomu pleti.

Ráno

  • Používat obvyklé produkty a na závěr aplikovat Retino PROAGE obnovující denní krém SPF50.

V případě, že se vyskytnou pocity diskomfortu či suchosti, je vhodné doplnit denní rutinu o tyto produkty: multibenefit, ampule hydra sensi a po aplikaci nočního krému Retinol ProAge (0,15%, nebo 0,3%) je možno použít hydratačně výživný krém. Doporučujeme Age Defense.

 

OBECNÁ UPOZORNĚNÍ

  • Nepoužívat během těhotenství a kojení
  • Vyhnout se aplikaci čistého retinolu v blízkosti očního okolí
  • Během období retinizace se mohou na pleti objevit známky lehkého diskomfortu jako jsou zarudnutí, olupování nebo suchost. Tyto projevy jsou zcela normální a s postupujícím procesem retinizace mizí.